Akcja Szlachetnej Paczki organizowana jest już po raz szesnasty i każdy może stać się Darczyńcą oraz może sprawić, że na twarzach najbardziej potrzebujących pojawi się uśmiech oraz łzy szczęścia. W zeszłą sobotę została otwarta baza rodzin, które potrzebują pomocy. Spośród tysięcy opisów rodzin można wybrać tą dla której zostanie przygotowana wyjątkowa paczka.

Od soboty- 19 listopada na stronie internetowej https://www.szlachetnapaczka.pl/ uruchomiona została baza z anonimowymi opisami rodzin, które zostały włączone do projektu Szlachetna Paczka. Można pomóc rodzinom i osobom z naszego regionu, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej, a projekt Szlachetnej Paczki oraz Darczyńcy mogą pomóc w poradzeniu sobie z tą wyjątkową sytuacją.

Przez następne trzy tygodnie każdy będzie miał możliwość zostania Darczyńcą. Paczki nie trzeba robić indywidualnie, można ją zorganizować wraz ze znajomymi, kolegami z pracy, czy rodziną. Darczyńca Paczki przygotowuje paczkę dla najbardziej wymagających wsparcia w Polsce: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Pomoc jest impulsem do zmiany życia dla tych, którzy teraz są zbyt słabi, by podnieść się z kolan.

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?
1. Z bazy z opisami rodzin wybierz rodzinę, dla której wraz z rodziną lub przyjaciółmi przygotujecie pomoc. Baza dostępna na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/
2. Przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W przygotowaniu Waszych paczek pomoże wolontariusz - opiekun wybranej rodziny.
3. Dostarcz paczkę do magazynu właściwego dla Naszego miasta. Następnie wolontariusze przekażą paczkę rodzinie.

W XV edycji Szlachetna Paczka połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych. Wartość paczek przygotowanych dla jednej rodziny wyniosła średnio 2600 zł, a w przygotowywanie pomocy dla jednej rodziny angażowały się średnio 43 osoby. Do potrzebujących rodzin docierało 13 000 wolontariuszy. Pomoc otrzymało 20 771 potrzebujących rodzin (łącznie ponad 84 tys. osób). W tym roku mogą paść kolejne rekordy i w bardzo prosty sposób można się do tego przyczynić.