Na wzór światowego giganta - firmy Microsoft, nasza redakcja i firma wprowadza na próbę czterodniowy tydzień pracy. Japoński oddział Microsoftu testował to rozwiązanie przez cały sierpień. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania.

Światowy gigant przeprowadził eksperyment - na próbę wprowadzono czterodniowy tydzień pracy. Rezultat? Prawie 40-procentowy wzrost wydajności pracowników.

Test trwał przez cały sierpień, a jego celem było ocenienie zalet skrócenia czasu pracy oraz promowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Jak podaje TVN24 BiS, przez cały miesiąc 2300 pracowników Microsoftu wychodziło z pracy w czwartek i mogło cieszyć się z trzydniowego weekendu (bez obcinania pensji). Co więcej, spotkania i narady ograniczono do 30 minut, wzrosła jedynie liczba zdalnych konferencji.

Jakie korzyści?
W stosunku z sierpniem z poprzedniego roku, firma odnotowała wzrost wydajności o 39,9 proc. Ponadto spadły koszty - o 23,1 proc. mniej zużyto energii elektrycznej, a liczba wydrukowanych stron spadła o 58,7 proc.

Firma zapowiedziała, że podobne testy przeprowadzi w zimie. Pomysł 4-dniowego tygodnia pracy nie jest nowy. Zwolennicy podkreślają, że takie rozwiązanie pomaga w zmniejszeniu stresu i zapobiega przepracowaniu.

Czterodniowy tydzień pracy w Nowe Miasto dla Was
Na wzór światowego giganta, my także przetestujemy rozwiązanie czterodniowego tygodnia pracy. Pracę rozpoczniemy w poniedziałek, a zakończymy na czwartku.

Zaczynamy 12 listopada. Test będzie trwał miesiąc i poinformujemy Was o efektach :)