Polska nie zgadza się na takie traktowanie kobiet! Pod tym i bardziej ordynarnymi hasłami przebiegają protesty w całej Polsce. Kobiety rozpoczęły manifestację tuż po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny, iż przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Protest kobiet w Nowym Mieście Lubawskim został zorganizowany 24 października od godz. 18:00. Uczestniczyło w nim około 150 osób, domagając się zmiany przepisów antyaborcyjnych. Nie obyło się bez skandowanych wulgarnych haseł na rządzącą partię. Przed lokalną siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w nowym Mieście Lub. zapalono znicze. 

Ale to nie koniec. W dniu dzisiejszym 26.10.20r. zaplanowana jest kolejna manifestacja BLOKADA MIASTA. Piesi, rowerzyści, osoby na rolkach, hulajnogach itp. spotkają się o godz. 16:00 na placu koło ronda, następnie podzielą się na grupy i zablokują poszczególne części Nowego Miasta Lubawskiego. 

Organizator zaplanował także protest samochodowy, aby skutecznie
opóźnić ruch w mieście, używając przy tym klaksonów samochodowych, a więc będzie głośno. 

Wszystkich protestujących prosimy o zachowanie odstępu, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję.

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tu:

BLOKADA! Nowe Miasto Lubawskie / / #ToJestWojna