Nadmierna prędkość, wypity alkohol, brawura, ignorowanie przepisów i zasad oraz przecenianie swoich umiejętności oraz możliwości auta to główne przyczyny wypadków drogowych. W niedzielę wieczorem doszło do tragicznego zdarzenia między Rożentalem a Byszwałdem.

Do najtragiczniejszego weekendowego zdarzenia w powiecie iławskim doszło w niedzielę (03.02.2019) kilka minut po godz. 18:00 w gminie Lubawa, między Rożentalem a Byszwałdem. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na jego miejscu, kierujący osobowym fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym osobową toyotą. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały ranne, wkrótce jednak w skutek odniesionych obrażeń jedna z nich - pasażerka fiata - zmarła.

Droga była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.