W poniedziałek 11 lutego doszło do dramatycznych wydarzeń w Lorkach (gm. Grodziczno). Niespełna 3-letni chłopczyk wpadł do zbiornika z gnojowicą. Lekarze walczą o jego życie.

Przypomnijmy: w jednym z gospodarstw niespełna trzyletni chłopiec wpadł do zbiornika z gnojowicą. Jeszcze przed przyjazdem służb dziecko zostało wydobyte z środka przez członków rodziny i podjęto jego reanimację. Chłopiec odzyskał przytomność, podjęto natychmiastową decyzję o przetransportowaniu 3-latka śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Dziecięcego w Olsztynie.

Jaki jest stan zdrowia dziecka obecnie? Według uzyskanych przez nas informacji, chłopiec jest w stanie krytycznym. Lekarz zajmujący się 3-latkiem poinformował w rozmowie z Radiem Olsztyn, że u dziecka rozwija się ciężkie zapalenie płuc. Chłopiec w dalszym ciągu jest nieprzytomny, oddycha za pomocą aparatury.

W tym momencie trudno jednoznacznie stwierdzić, kto odpowiada za sytuację, która wczoraj miała miejsce w Lorkach. Wiadomo, że dziecko bawiło się pod opieką matki.

fot. KP PSP Nowe Miasto Lubawskie