Policjanci z nowomiejskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Miały one na celu przebadanie jak największej ilości kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie". Tym razem na szczęście, wśród blisko 450 przebadanych wszyscy byli trzeźwi.

Wczorajsze działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin rannych. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców w kilku miejscach naszego powiatu. Mundurowi przebadali blisko 450 kierujących. W tego typu działaniach sprawdzają się będące na wyposażeniu policyjnych patroli urządzenia „AlcoBlow”, dzięki którym w ciągu kilku sekund można potwierdzić, czy prowadząca pojazd osoba znajduje się pod działaniem alkoholu. Tym razem wszyscy przebadani okazali się odpowiedzialnymi, trzeźwymi kierowcami.

Policyjne działania takie jak "Trzeźwy poranek" czy "Alkohol i narkotyki" mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci będą przeprowadzać kolejne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze pod lupę będą także brali tych kierujących, którzy w rażący sposób przekraczają dozwoloną prędkość. Wszystko po to, by na naszych drogach było bezpieczniej.