Nowomiejscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju do którego doszło w jednym ze sklepów w Kurzętniku. Mężczyzna uderzył ekspedientkę sklepu szklaną butelką w głowę doprowadzając ją do bezbronności, a następnie z kasy ukradł 380 złotych. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 31-latka. Za rozbój grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w poniedziałek (30.11.2020r.) w Kurzętniku. Mieszkaniec tej miejscowości wszedł do jednego ze sklepów i uderzył szklaną butelką w głowę ekspedientkę, doprowadzając ją tym samym do bezbronności i narażając na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a następnie zabrał znajdujące się w kasie sklepowej pieniądze w kwocie 380 złotych.

W związku z otrzymanym zgłoszeniem policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Został on zatrzymany chwilę po zdarzeniu przez kryminalnych na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.