Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej do której doszło w miejscowości Bagno na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 42-latka kierująca oplem astrą na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożny słup energetyczny. W chwili zdarzenia kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.

Wczoraj ok. godz. 15:20 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej, która miała miejsce w miejscowości Bagno. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 42-letnia kobieta siedząca za kierownicą opla astry w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w słup energetyczny. Mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie jechała na tzw. ”podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 

Odpowie teraz za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym może jej grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają i apelują o rozwagę na drodze.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie