Pracownicy Urzędu Gminy w Grodzicznie od rana usuwają skutki ulewnych deszczy, które przeszły przez gminę i powiat w ciągu ostatniego weekendu. Na jednej z dróg powstała wyrwa o głębokości ponad 2,5 metra.

Pracownicy gminni walczą ze skutkami nawalnych deszczy, które padały przez weekend 20 - 21 czerwca. Największych zniszczeń doznał teren niedaleko Welu w miejscowościach Mroczenko i Trzcin. Żywioł zniszczył blisko 100 metrów drogi. Wyrwa w najgłębszym miejscu ma ponad 2,50 metra głębokości. Znacznemu uszkodzeniu uległy również inne drogi, m.in. w Mrocznie i Lorkach - czytamy na stronie Urzędu.

Na zdjęciach powyżej i filmiku zamieszczonym na facebook'u widzimy jaka jest skala zniszczeń. Trudno oszacować teraz ile będzie kosztowała gminę naprawa drogi.

W sobotę i niedzielę nad powiatem przeszły silne, nawalne deszcze. Na naszym profilu pokazywaliśmy Wam do jakich lokalnych podtopień dochodziło. Niestety IMGW w dniu dzisiejszym wydało kolejne ostrzeżenie 2. stopnia przed silnymi burzami z gradem i silnym deszczem. Miejmy nadzieję, że tym razem aura nie wyrządzi tyle szkód.