Telefony komórkowe są prawdopodobnie jednym z najważniejszych wynalazków ostatnich lat. Pozwalają nam mieć ciągły kontakt z rodziną, bliskimi lub pracą, uzyskać dostęp do ważnych informacji lub zadzwonić po policję lub pogotowie gdy jesteśmy świadkami wypadku. Niestety, wiele osób ma problem z odstawieniem telefonu gdy nie jest on potrzebny, na przykład prowadząc auto. Korzystanie z telefonu w czasie jazdy jest jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych, obok jazdy pod wpływem alkoholu oraz brawurowej jazdy. Nie jest więc niczym dziwnym, że jest to zachowanie karalne.

Na chwilę obecną, kara za korzystanie z telefonu w czasie jazdy wynosi 200zł oraz 5 punktów karnych, sytuacja ta jednak może ulec zmianie. Istnieją pogłoski, że nasza policja przygląda się uważnie poczynaniom Francji, która mocno tępi tego typu zachowanie – mandatem o wartości powyżej 500zł rocznie karanych jest ponad trzysta tysięcy ludzi. Istnieje więc możliwość, że kary za używanie telefonu zostaną podniesione.

Wedle przepisów prawa, zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku (art. 45 ust. 2 pkt 1 prawa o ruchu drogowym). Innymi słowy - nie można trzymać telefonu w dłoni. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu kierowców jest wyposażenie się w specjalny uchwyt na telefon, dzięki któremu będą mogli mieć urządzenie w zasięgu ręki bez łamania prawa.

               Jeśli jeszcze nie masz uchwytu na telefon – rozważ poniższe opcje.

Xblitz G150 – proste rozwiązanie dla każdego

             

g150_ap_01.jpg

Xblitz G150 jest bardzo prostym uchwytem, który utrzymuje twój telefon w miejscu z użyciem magnesu. Urządzenie mocowane jest na kratce wentylacyjnej za pomocą klipsu. Do zestawu dołączone są metalowe płytki – wystarczy jedną z nich umieścić na obudowie telefonu, by magnesy Xblitz G150 utrzymały twój smartfon w miejscu. Dzięki temu uchwyt może zostać użyty z każdym smartfonem dostępny na rynku.

Xblitz G250 – teleskopowe ramię

             

xblitz_g250_ap_05.jpg

Xblitz G250 podobnie jak wspomniany wcześniej model, utrzymuje telefon w miejscu z użyciem metalowej płytki i magnesu. Może być jednak montowany na każdej płaskiej powierzchni, takiej jak szyba samochodu. Przyssawka, z użyciem której uchwyt montowany jest w samochodzie, jest pokrywa warstwą żelu dzięki któremu utrzymuje się on nawet na powierzchniach o porowatej lub chropowatej powierzchni, jak deska rozdzielcza pojazdu. Teleskopowe ramię uchwytu może wydłużyć się do długości 198mm i może być obrócone wokół przyssawki w zakresie 255 stopni. Zawsze znajdziesz miejsce na montaż Xblitz G250. Głowica utrzymująca telefon może być obrócona w zakresie 360 stopni w poziomie lub przechylona w górę, dół, lewo lub prawo. Dzięki temu, możesz ustawić urządzenie pod takim kątem, byś mógł dobrze widzieć wyświetlacz - niezależnie od miejsca montażu. Uchwyt jest w stanie utrzymać każdy smartfon dostępny na rynku.

Xblitz G450 – siła grawitacji

              

xblitz_g450_ap_01.jpg

Uchwyt Xblitz G450 jest wyjątkowy, bowiem utrzymuje telefon w miejscu z użyciem jego własnej wagi. Umieszczone w uchwycie urządzenie naciska na dolną jego część, co sprawia, że skrzydełka mocujące zaciskają się. Gdy zaś chcemy wyciągnąć telefon, wystarczy go podnieść – bez nacisku urządzenia na uchwyt, ucisk się zwolni. Nawet podróżując po nierównych drogach, możesz być pewien, że Xblitz G450 utrzyma twój telefon w miejscu. Uchwyt montowany jest na kratce wentylacyjnej pojazdu.

Xblitz G650 – zaawansowana technologia

xblitz_g650_ap_01.jpg

Xblitz G650 jest uchwytem na telefon z wyższej półki. Jest wyposażony w czujnik, dzięki któremu skrzydełka urządzenia automatycznie otwierają się po zbliżeniu do nich telefonu i zaciskają ponownie po upływie paru sekund. Dodatkowo, uchwyt ten ładuje twój telefon indukcyjnie w technologii Qi, dzięki czemu nie musisz martwić się rozładowaną baterią. Uchwyt jest zasilany przez przewód USB typu C, który dołączono do zestawu. Może on być zamontowany na dowolnej płaskiej, również porowatej, powierzchni z użyciem plastikowego ramienia wyposażonego w przyssawkę z warstwą żelową. Alternatywnie, uchwyt może zostać umieszczony na kratce wentylacyjnej pojazdu z użyciem dołączonego do zestawu klipsu.