Uwaga! W drugiej połowie nocy i rano możliwe opady marznące! Sprawdź najnowszą prognozę Mazurskich Łowców Burz!

Obecnie nad Warmią i Mazurami mamy dużo przejaśnień i rozpogodzeń. Nocą chmur zacznie jednak przybywać. W drugiej połowie nocy należy się liczyć z przemieszczającą się z zachodu na wschód strefą słabych, lokalnie krótkotrwale umiarkowanych opadów deszczu, które mogą wykazywać tendencję do zamarzania! Miejscami możliwa jest gołoledź! Prócz opadów deszczu niewykluczony jest także deszcz ze śniegiem, bądź mokry śnieg.

Temperatura powietrza w ciągu nocy oscylować będzie w granicach -1°C/0°C. Wraz z nadejściem opadów zacznie rosnąć.

Jutro (piątek) dużo chmur. Przejaśnienia tylko lokalnie i krótko. Miejscami niewielkie opady deszczu/deszczu ze śniegiem/mżawki, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Rano i przedpołudniem możliwe silniejsze zamglenia i mgły. Temperatura maksymalnie wzrośnie do +2°C/+3°C. Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy, z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne dość stabilne w granicach 1014 - 1018 hPa.

Źródło animacji: https://kachelmannwetter.com - przykładowy przewidywany przebieg, intensywność i rodzaj opadów na drugą połowę nocy i ranek - barwa czerwona sugeruje opady marznące