Praktycznie nad całym naszym regionem "rozlała się" mocno wychłodzona arktyczna masa powietrza. Mniejsza zawartość wilgoci jaka charakteryzuje to powietrze skutkuje pojawieniem się większej ilości przejaśnień i rozpogodzeń. Niewielkie prędkości wiatru tuż po zachodzie słońca stwarzają dogodne warunki do silnego wypromieniowania ciepła, a co za tym idzie wyraźnego spadku temperatury powietrza. Kolejna prognoza Mazurskich Łowców Burz.

O godzinie 17:00 na posterunkach meteo notowaliśmy od -16,8°C w Gołdapi, do -6,3°C w Lidzbarku Welskim. W ciągu następnych godzin temperatura systematycznie będzie spadać. W drugiej połowie nocy i nad ranem w przeważającej części regionu należy się spodziewać minimalnych wartości temperatury w granicach -18°C/-14°C !!! Lokalnie temperatura ma szansę obniżyć się w okolice -20°C i nieco poniżej - zwłaszcza w rejonie Gołdapi czy Olecka!!!

Najcieplej pozostanie na zachodzie regionu. W okolicach Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego temperatura minimalna nie powinna spaść poniżej -12°C/-11°C.

Wychodząc nocą na zewnątrz naprawdę ubierajmy się ciepło! 

Jaką temperaturę macie obecnie za Waszymi oknami? 

Źródło obrazu: https://meteomodel.pl - przykładowa szacowana temperatura powietrza o godzinie 01:00