W sobotę 18 stycznia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu, miało miejsce przekazanie pojazdu lekkiego dla jednostki. Kilkuletni Volkswagen Transporter zastąpił wysłużonego Lublina.

Samochód (rocznik 2014) był wcześniej używany przez strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Dlaczego trafił do jednostki w Biskupcu? Dzięki współpracy gminy z komendą i komendantem powiatowym. W ubiegłym roku gmina Biskupiec "dołożyła się" do zakupu nowego samochodu dla komendy powiatowej. Tym samym komendant powiatowy zdecydował o przekazaniu Volkswagena Transportera do jednostki w Biskupcu. Kluczyki wręczył prezes gminnej straży a zarazem wójt gminy Arkadiusz Dobek.

Auto nie jest fabrycznie nowe, ale jest w świetnym stanie technicznym. Volkswagen zastąpił Lublina, którego jednostka w Biskupcu używała przez ponad 20 lat.

Na oficjalnym przekazaniu wozu pojawili się m.in. starosta Andrzej Ochlak, komendant PSP Jacek Auda, komendant policji insp. Jacek Drozdowski czy też przedstawiciele zaprzyjaźnionej jednostki z Szonowa.

Po części oficjalnej, strażacy z Biskupcu zaprosili na poczęstunek.