W gminie Rybno trwa akcja szycia i rozwożenia maseczek. Ciężką pracę szycia dwustronnych maseczek bawełnianych wykonują mieszkanki Rumiana. Wójt Tomasz Węgrzynowski na antenie Polsatu zapewnił, że maseczki wkrótce trafią do mieszkańców gminy Rybno.

Wójt gminy Rybno Tomasz Wegrzynowski intensywnie działa na rzecz mieszkańców. Zamiast siedzieć bezczynnie w domu mieszkanki gminy wspierają swoją małą ojczyznę. 

Jak podaje Polsat News wójt nakazał, aby mieszkańcy w miejscach publicznych nosili maski, zalecie jest również takie, aby dzieci poniżej 15-roku życia w ogólnie nie opuszczały domów z wyjątkiem wizyt lekarskich. 

Nie da się ukryć, włodarz dba nie tylko o dobre imię oraz wygląd gminy, ale także o zdrowie mieszkańców. Oby więcej takich akcji w naszym powiecie.

Wójt gminy Rybno wprowadził także ZALECENIA DLA MIESZKAŃCÓW, oto one:

1. Zakaz wychodzenia z domu dla dzieci poniżej 15 r.ż., wyjątek wizyta u lekarza.

2. Bezwzględny nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych: sklepy, apteki, urzędy, itp.

Z uwagi na brak dostępności certyfikowanych maseczek jednorazowych mieszkanki Rumiana będą szyły maseczki bawełniane dwuwarstwowe, które będziemy rozdawać mieszkańcom Gminy Rybno.

Ponadto w związku z powyższym zalecam:

a) maseczki te służą do użytku prywatnego.

b) nie chronią przed koronawirusem ale ograniczają dotykanie twarzy, zmniejszają rozsiewanie wydzielin użytkownika (katar, kaszel).

c) maksymalny czas noszenia 2 godz.

d) służą do wielokrotnego użytku pod warunkiem, że po każdym użyciu zostaną wyprane w temperaturze powyżej 60 C oraz wyprasowane w temperaturze przeznaczonej do prasownia bawełny.

e) ze względu na brak nadzoru nad produkcją i dystrybucją, pranie i prasowanie również przed pierwszym użyciem.

Bądźmy ostrożni, spokojni i odpowiedzialni !!!