Od kilku dni możemy zaobserwować bardzo zmienną pogodę. Chwilami jest iście wiosenne aby tuż po chwili zima wzięła górę. Jak zapowiadają się najbliższe dni? Zobaczcie pogodę na weekend od Mazurskich Łowców Burz.

Piątek i sobota z opadami deszczu, wietrznie, w niedzielę cieplej i więcej przejaśnień! 

Piątek pochmurny, miejscami przejściowe przejaśnienia. Przez cały dzień trzeba się liczyć ze słabymi opadami deszczu. Na termometrach do +5°C/+7°C, lokalnie +8°C. Umiarkowany i chwilami silniejszy wiatr, najpierw z południa, następnie z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne dość stabilne na poziomie około 995 hPa, wieczorem zacznie spadać.

sobotę scenariusz podobny. Dużo chmur, z których występować będą opady deszczu (lokalnie krótkotrwale niewykluczony deszcz ze śniegiem, bądź krupa śnieżna). Możliwe przejściowe przejaśnienia. Do +5°C/+7°C, na krańcach zachodnich do +8°C. Wiatr silny z północnego-zachodu, najsilniejszy rano, w porywach do 60-75 km/h - najprawdopodobniej najwyższe prędkości osiągnie w południowo-zachodnich rejonach województwa. Punktowo w trakcie przechodzenia przelotnych opadów istnieje ryzyko pojawienia się pojedynczych wyładowań atmosferycznych.

niedzielę pierwsza połowa dnia jeszcze z większą ilością chmur i opadami deszczu. Popołudniu poprawa pogody, zanikać chmur i opadów, a temperatura poszybuje w górę od +11°C/+12°C na wschodzie Mazur, do około +15°C w rejonach południowo-zachodnich. Umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr z południowego-zachodu 

#pogoda #Warmia #Mazury #marzec2019

Obraz może zawierać: 1 osoba
Brak dostępnego opisu zdjęcia.