W dniu 26 lipca wskutek pożaru Paweł i Kasia z Rakowic stracili cały dobytek gospodarczy tzn. maszyny rolnicze, pojazdy rolnicze, budynki gospodarcze, zboża, pasze.

Sołtys Rakowic Judyta Wierzbicka wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami, postanowili pomóc pogorzelcom. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze w Rakowicach.

- Plony, które zebrali w tym roku także spłonęły. Paweł w skutek odniesionych poparzeń przebywa w szpitalu. Sąsiedzi i rolnicy z okolic ruszyli już z pomocą ale to dopiero początek, trzeba odbudować wszystko to co pochłonął ogrom pożaru. Pawła czeka jeszcze długie leczenie oraz rehabilitacja. Kasia razem z Pawłem zawsze są chętni do niesienia pomocy, Paweł wieloletni strażak w OSP Rakowice, wieloletni członek Rady Sołeckiej, rolnik który wraz z żoną dbają o swoje gospodarstwo i wkładają w pracę na nim całe swoje serce. Państwo Zakreta są rodzicami dwójki wspaniałych synów, którzy pomagają rodzicom jak mogą mimo obowiązków szkolnych a tym czasem w czasie wakacji stało się takie nieszczęście. Cała rodzina zawsze chętna do pomocy teraz przyszedł czas na nas pomóżmy im My!!! - apelują organizatorzy zbiórki.

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do wsparcia inicjatywy. Środki można wpłacać na stronie zbiórki - link dostępny TUTAJ i poniżej


https://zrzutka.pl/438e5v 

Prosimy także o udostępnienia, niech wiadomość dotrze do jak największej liczby osób!