Nowomiejscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali kolejne dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną była brawurowa jazda, a dokładnie nadmierna prędkość kierowców w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał 124 km/h w terenie gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością oraz te, które naniesiono na Krajową Mapę Zagrożeń jako zagrożone przekraczaniem prędkości.

Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w miejscowości Gwiździny, w miejscu, które było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce zagrożone przekraczaniem prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mercedesa, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 124 km/h. 37-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.

Podobna sytuacja miała miejsce w Kuligach. W tym przypadku kierujący audi miał na liczniku 103 km/h. 35-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego także został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie