Po godz. 16:00 Andrzej Duda pojawił się w Nowym Mieście Lubawskim. Była to druga wizyta urzędującego prezydenta w naszym mieście w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Prezydent RP odwiedził firmę Haber Yachts przy ul. Makuszyńskiego, gdzie spotkał się z jej pracownikami i właścicielami. Andrzej Duda podziękował im za ich pracę podkreślając, że w ten sposób reprezentują ojczyznę. 

- Mnóstwo tych łódek pływa po świecie. Przynoszą nam chlubę - powiedział Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta trwała kilkadziesiąt minut. Duda odwiedził Nowe Miasto po raz drugi w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Wcześniej, bo 11 grudnia odbyło się spotkanie otwarte z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego, a także otwarcie nowej fabryki Szynaka Meble z udziałem głowy państwa.


Wizyta prezydenta w województwie
Andrzej Duda sobotnią wizytę na Warmii i Mazurach rozpoczął od konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Później szef rządu złożył wizytę w fabryce mebli Wójcik w Elblągu, a prezydent w zakładzie Kram S.A. w Dzierzgoniu. Andrzej Duda był także w Porcie 110 w Iławie.

Jestem w kontakcie z biznesem, również turystycznym, by móc wprowadzać kolejne rozwiązania pomocowe, by ta pomoc była jak najskuteczniejsza – mówił prezydent RP w Iławie.

Ostatnim punktem wizyty było właśnie spotkanie w Haber Yachts w Nowym Mieście Lubawskim.

fot. Jakub Szymczyk/Kancelaria Prezydenta RP