Czy na terenie powiatu nowomiejskiego rozpoczął się sezon kradzieży? Dotarły do nas niepokojące informacje. W czwartek 6 grudnia doszło do włamania w domu wójta gminy Biskupiec. Sprawcy do tej pory nie zostali ustaleni, policja prowadzi śledztwo w sprawie. Do włamania miało dojść także w Bratianie.

Do kradzieży doszło w godzinach porannych w czwartek 6 grudnia. Złodziej/złodzieje weszli do domu przez drzwi tarasowe, z domu zostały skradzione laptopy, biżuteria, słuchawki, zegarki oraz rzeczy osobiste. Sprawa została zgłoszona na policję. Śledczy zebrali ślady, przesłuchano także pierwszych świadków. Na miejscu z funkcjonariuszami działał policyjny pies tropiący. Zwierzę szybko podjęło trop i zaprowadziło policjantów do kompleksu leśnego nieopodal. Tam jednak ślad się urwał - najprawdopodobniej sprawca/sprawcy kradzieży odjechali stamtąd samochodem.

Dotarły do nas także nieoficjalne informacje o kradzieży w kolejnej miejscowości naszego powiatu. Według naszych źródeł w dniu dzisiejszym (11 grudnia) doszło do włamania w jednym z domów w Bratianie. Informację potwierdziła mł. asp. Ludmiła Mroczkowska z KPP w Nowym Mieście Lubawskim. Z uwagi na dobro śledztwa policja nie udziela informacji na tym etapie.

Według policyjnych statystyk, każdego roku w Polsce dokonywanych jest 70-80 tysięcy kradzieży z włamaniem. Oznacza to, że statystycznie co 8 minut gdzieś w Polsce do czyjegoś domu wchodzi złodziej. Jakie mamy możliwości, żeby się przed tym zabezpieczyć? Poradnik dostępny jest TUTAJ.

Przestrzegamy wszystkich mieszkańców naszego regionu - uważajcie!