Jak informowaliśmy w godzinach porannych, Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek jest jedną z osób zakażonych koronawirusem w powiecie nowomiejskim. Zapytaliśmy włodarza gminy jak się czuje, wójt zaapelował też za pośrednictwem naszego portalu do wszystkich mieszkańców powiatu nowomiejskiego.

Arkadiusz Dobek powiedział, że chorobę przechodzi bezobjawowo. Według wskazań sanepidu zgłosił się dzisiaj do szpitala w Ostródzie. Został jednak odesłany na kwarantannę domową.

- Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, które sygnalizowałyby, że jest coś nie tak - powiedział w rozmowie z nami wójt z Biskupca.

Zapytaliśmy o decyzje co do pracowników Urzędu Gminy w Biskupcu. Wójt zaznaczył, że jest to zależne od wytycznych sanepidu. Decyzję inspekcja sanitarna ma podjąć w najbliższych godzinach. Najpewniej osoby, które miały kontakt z wójtem w ciągu ostatnich dwóch tygodni zostaną objęte kwarantanną.

Ciągłość funkcjonowania urzędu będzie zachowana, a decyzje będą w razie potrzeby podejmowane zdalnie.

Na koniec Arkadiusz Dobek zwrócił się do wszystkich mieszkańców powiatu nowomiejskiego

- Mieszkańcom chcę przede wszystkim przekazać, żeby nie wychodzili z domów, jeżeli nie muszą, i utrzymywali jak najmniej kontaktów. Trzeba się pilnować, dbać o siebie i o innych.

Dobek jest jedną z 15 osób zakażonych w powiecie nowomiejskim. Wójtowi jak i wszystkim chorym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!