Przed nami najważniejsze wybory ostatnich 4 lat. W niedzielę zdecydujemy, kto będzie rządził naszym krajem, wybierzemy Posłów i Senatorów. Na listach znajdziecie mieszkańców naszego powiatu i osoby związanie z naszym powiatem. Na kogo możemy oddać swój głos? Sprawdźcie.

Prawo i Sprawiedliwość

Listę partii rządzącej otwiera Leonard Krasulski, poseł z Elbląga. Na liście PiS znajdziecie dwie osoby związane z powiatem nowomiejskim. Na 6. miejscu Damian Godziński - Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Na 11. miejscu Anna Piątek (na zdjęciu pierwsza z prawej) - kierownik KRUS w Nowym Mieście Lubawskim.

Lewica

Listę Lewicy w okręgu nr 34, a więc w okręgu obejmującym powiat nowomiejski, otwiera Monika Falej, prawniczka i działaczka sektora pozarządowego. Na 5. miejscu tej listy znajdziemy Daniela Zdanowskiego (na zdjęciu drugi z prawej) - radnego powiatu nowomiejskiego, sołtysa Łąkorza, lokalnego działacza społecznego i samorządowego.

Koalicja Obywatelska

Listę Koalicji otwiera poseł Jacek Protas z Lidzbarka Warmińskiego. Na 5. miejscu listy znajdziemy Ewę Dembek (na zdjęciu druga z lewej) - byłego starostę nowomiejskiego, wieloletnią radą i założycielkę grupy cyrkowej "Heca". Na 13. miejscu Marek Borkowski - Dyrektor MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.

PSL-Koalicja Polska

Liderem listy PSL w naszym okręgu jest Zbigniew Ziejewski (na zdjęciu pierwszy z lewej), przedsiębiorca ze Szwarcenowa, były starosta i wieloletni radny. Ziejewski jest jedyną osobą z powiatu na listach PSL i Kukiza.