O tym zdarzeniu informowaliśmy już na początku tygodnia. Otrzymaliśmy nowe informacje z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.To zdarzenia mogło skończyć się tragicznie...

8 września 2019 roku o godzinie 3:40 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym w Ostaszewie.

Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Ostaszewo doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Samochodem podróżowało pięć osób, które samodzielnie opuściły pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zakręceniu butli z gazem oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Droga wojewódzka DW 541 na czas działań została całkowicie zamknięta. Na skutek zdarzenia obrażeń ciał doznały wszystkie osoby podróżujące pojazdem. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Na miejsce działań skierowano trzy zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastępy OSP, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 3 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie