Szukasz zabawek dla swojego psa? Sprawdź, jakimi zabawkami warto się zainteresować.

Regularna zabawa z właścicielem jest niezbędna do utrzymania psa w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Spacery połączone z aktywną zabawą zaspokajają podstawowe potrzeby pupila oraz są sposobem na wybieganie czworonoga. Znudzony pies może niszczyć rzeczy, ciągnąć na smyczy lub nawet zacząć wykazywać zachowania agresywne. Czym bawić się z psem, żeby zaspokoić jego potrzebę aktywności i zabawy? 

Frisbee i ringi 

Zabawa frisbee jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Do rzucania nie należy używać dysków przeznaczonych dla ludzi, ponieważ mają za ostre krawędzie oraz są wykonane z mało trwałych materiałów. 

Obręcze lub frisbee dostępne na rynku artykułów zoologicznych występują w kilku wersjach rozmiarowych. U małych piesków lepiej sprawdzą się lekkie zabawki, które bez problemu będą mogły unieść. Z kolei dla molosów i psów typu bull lepiej wybrać dużą i wytrzymałą zabawkę, wykonaną z silikonu. 

Rzucając frisbee lub ringo, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • nie baw się z pupilem zaraz po lub przed posiłkiem, 
  • rzucaj obręcz i frisbee w sposób bezpieczny dla pupila - lepiej, żeby nie musiał wyskakiwać po dysk, bo wtedy istnieje ryzyko nieprawidłowego lądowania i urazu, 
  • używaj tylko tych zabawek, które są dedykowane czworonogom.

Na wieczorne harce - piłka LED 

Piłka wyposażona w świecącą lampkę umożliwia zabawę nawet po zmierzchu lub w warunkach ograniczonej widoczności. Wielu właścicieli czworonogów regularnie gubi psie zabawki, ponieważ bawi się nimi w godzinach wieczornych lub w słabo oświetlonych miejscach. Piłka LED nie da się zgubić, a pupil na pewno ją odnajdzie! 

Zabawki edukacyjne 

Pies do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wysiłku fizycznego i emocjonalnego, dlatego warto spędzić z nim czas na nauce sztuczek lub bawiąc się zabawkami-łamigłówkami. Jednymi z nich są piłki lub stożki, które można wypełnić jedzeniem. Dobrze sprawdzają się produkty o miękkiej konsystencji np. pasztet lub specjalna pasta do zabawek. Tak przygotowana zabawka zapewni zajęcie na dłuższy czas. Warto zostawić ją pupilowi podczas wyjścia do pracy, wtedy łatwiej zniesie długą rozłąkę z ukochanym właścicielem. 

Podsumowanie

Zabawki dla czworonoga powinny być dopasowane do jego wielkości, sposobu zabawy (niektóre psy lubią się szarpać, dlatego nie sprawdzą się u nich delikatne, pluszowe zabawki) oraz codziennej aktywności. Niezależnie od rasy i wieku pupila, każdy pies potrzebuje regularnej dawki ruchu, czasu spędzonego z właścicielem i wyzwań umysłowych. Bardzo dużo zabawek dla psa znajdziesz w sklepie Futerkowo. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych produktów.