Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 45–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec miasta w ramach dozoru policyjnego trzy razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Mężczyzna otrzymał m.in. zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Kilka dni temu nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoimi bliskimi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swoim bliskim, a także groził. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.


Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie ze swoją rodziną. Mężczyzna został zobowiązany do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu oraz otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich. Jeśli go złamie, trafi do aresztu.