Data wydarzenia: 12.08.2017 15:00 - 12.08.2017 23:00
Miejsce wydarzenia: Wardęgowo, Dworek u Mirka Chodaka

Po raz kolejny Wardęgowie (gm. Biskupiec) odbędzie się festyn historyczny. Stowarzyszenie Dla Ostrowitego i Okolic "Iskra Wzajemności" oraz Stajnia Dębno zapraszają na niezwykłą, historyczną ucztę na podstawie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Nowe Miasto dla Was.

W zeszłym roku byliśmy świadkami imprezy pt. "Pan Jakub, czyli ostatni zajazd na Wardęgowo". Znakomity, historyczny spektakl przyciągnął mnóstwo osób do Wardęgowa. W tym roku także będziemy świadkami przyjazdu szlachty do małej miejscowości w gminie Biskupiec.

"Polowanie na Niedźwiedzia" odbędzie się już 12 sierpnia 2017r. Start imprezy zaplanowano na godz. 15:00 inscenizacją na podstawie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na: biesiadę myśliwską w towarzystwie Telimeny, poloneza na zgodę narodową, poloneza konno, pokazy jeździeckie, pokaz psów myśliwskich, staropolskie zabawy z Kondeja Kompanija oraz wspólną zabawę przy ognisku. Ponadto będą przygotowane stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Jamy, Koła Łowieckiego "Pełnia" i Muzeum Lokalnego w Łąkorzu oraz swojskie jadło i stragany z rękodziełem.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Nowe Miasto dla Was. Zapraszamy serdecznie do Wardęgowa na "Polowanie na Niedźwiedzia"!