Do 18 kwietnia trwają nałożone obecnie obostrzenia, dziś rząd ma ogłosić co dalej, czy zostaną przedłużone czy jednak nastąpi poluzowanie?

Do 18 kwietnia trwają nałożone obecnie obostrzenia, dziś rząd ma ogłosić co dalej, czy zostaną przedłużone czy jednak nastąpi poluzowanie?

Luzowanie obostrzeń ma nastąpić,  gdy spadek zakażeń będzie znaczący. Na chwilę obecną „dynamika zakażeń” owszem ma tendencję spadkową, jednakże nadal zakażenia utrzymują się na wysokim poziomie. Decyzja o poluzowaniu obostrzeń ma nastąpić, gdy liczba zakażeń znacząco się obniży oraz co najważniejsze zmniejszy się obłożenie łóżek w szpitalach dedykowanych do leczenia chorych na Covid-19.

Według nieoficjalnych informacji, konferencja prasowa nie przyniesie znaczących różnic, obostrzenia, które zostały nałożone na nas przed świętami nadal pozostaną. Możemy, więc spodziewać się że na majówkę raczej nie pojedziemy. Oznacza to, iż musimy zrezygnować z planów spędzenia majowego długiego weekendu w hotelu, zamknięte pozostaną restauracje, a także branża usługowa - salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Natomiast wysoce prawdopodobne jest to, że przedszkola oraz żłobki zostaną otwarte. Jednakże szkoły w dalszym ciągu pozostaną zamknięte, a uczniowie klas I-III oraz klas wyższych nadal będą uczyli się zdalnie.

Jeśli chodzi o obiekty sportowe i rekreacyjne, na razie nie wiadomo co z nimi dalej, być może zostaną one otwarte, ale na razie pozostaje to w sferze spekulacji.

Jeszcze dziś poinformujemy Państwa o dalszych planach rządu, które czekają nas już od najbliższego poniedziałku 19 kwietnia.