W piątek 08.06.2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boleszynie uczestniczyły w wydarzeniach promujących czytelnictwo i naukę języków obcych.

Źródło (tekst i zdjęcia): SP Boleszyn

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „Czytanie łączy”.  

Akcja ta została połączona z kampanią promującą czytelnictwo: „Jak nie czytam, jak czytam”, w ramach której dzieci przygotowały mole książkowe, które zdobiły salę, a także uczestniczyły w ogólnopolskim biciu rekordu jednoczesnego czytania książek, który rozpoczął się o godzinie 10:00. Przez kilkanaście minut każdy uczeń czytał swoją ulubioną książkę. Kampanię tę w szkole nadzorowała p. Ewa Nowak. 

Akcja promująca czytelnictwo połączona była z Dniem Języków Obcych. Młodsze dzieci oglądały bajki w języku angielskim, natomiast dzieci starsze z klas IV – VII słuchały czytanego przez nauczycielką j. angielskiego „Kopciuszka”. Dzień Języków Obcych uświetniły scenki w języku angielskim i niemieckim przygotowane przez uczniów z klas IV, VI i VII pod opieką nauczycielek p. Marii Markowskiej i p. Kamili Lewsza. 

Dzieci miały okazję sprawdzić znajomość słówek i uczestniczyć w różnych konkursach. Wykonały też prace plastyczne – plakaty i samodzielnie przygotowały czekoladowe muffinki z flagami różnych państw, którymi uczestnicy zostali poczęstowani. Produkty i słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.