Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego stracił na kilka miesięcy uprawnienie do kierowania pojazdami. Przyczyną była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał samochodem marki Skoda ulicą Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim z prędkością 119 km/h.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, ok godz. 12:30 na ulicy Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji dokonywali tam pomiaru prędkości pojazdów. Droga ta objęta jest szczególnym nadzorem policjantów drogówki. Jest tam miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli skodę, która jechała z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h auto miało na liczniku 119 km/h.

Wobec mężczyzny za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zostanie skierowany wniosek o ukarane do sądu. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu grudziądzkiego także prawo jazdy.

W tym miejscu przypominamy, że od lat to właśnie przekraczanie prędkości jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.