Dzisiaj (25 czerwca) nad ranem doszło do zatrzymania 61-letniego mieszkańca Biskupca. Policjanci z wydziału kryminalnego wtargnęli do mieszkania mężczyzny.

O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy. Policja zjawiła się na ul. Szkolnej między godz. 6.00 a 7.00 we wtorek 25 czerwca. Informację potwierdził w rozmowie z nami asp. Bartłomiej Smarz z nowomiejskiej komendy policji.

- Na miejscu pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Zatrzymano 61-letniego mężczyznę. Prowadzone jest postępowanie w sprawie, na ten moment nie mogę udzielić więcej informacji - poinformował zastępca oficera prasowego nowomiejskiej policji.

Niewiadomo z jakiej przyczyny zatrzymano mieszkańca Biskupca. Nasi czytelnicy zaznaczają, że może mieć to związek z "handlem narkotykami", ale są to nieoficjalne informacje niepotwierdzone przez policję. Świadkowie porannej akcji policji twierdzą, że funkcjonariusze dostali się do mieszkania mężczyzny przy pomocy drabiny.

Wiadomo, że 61-latek był wcześniej karany i odbywał karę więzienia. W latach 90-tych dopuścił się porwania dziecka, za co został skazany prawomocnym wyrokiem. Został jednak zwolniony za dobre sprawowanie i opuścił więzienie, by zająć się chorą matką.

Do sprawy wrócimy.

źródło: inf. własne, KPP Nowe Miasto Lubawskie