Od piątku podobnie, jak w całej Polsce, na drogach regionu trwały policyjne działania „Listopadowy weekend”. W tym czasie odnotowaliśmy 1 wypadek oraz 2 kolizje. Ujawniono 2 nietrzeźwych kierujących, nietrzeźwego rowerzystę, kierującego znajdującego się pod działaniem alkoholu, dwóch kierujących, którzy niestosowali się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Długi listopadowy weekend dobiegł końca W tym czasie policjanci ruchu drogowego skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów.

Podczas kontroli oprócz sprawdzenia wymaganych dokumentów sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. Zwracali także uwagę na zachowania w relacjach kierowca - pieszy. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą stosować się do zasad ruchu drogowego.

Podczas tego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego policjanci skontrolowali blisko 120 kierujących. Ujawnili przy tym popełnionych przez nich 87 wykroczeń. W 65 przypadkach polegały one na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w 10 niestosowania pasów i fotelików w autach. Ujawniono także 4 wykroczenia popełnione przez pieszych.

W ten weekend policjanci wyeliminowali z dalszej drogi jednego nietrzeźwego rowerzystę, dwóch nietrzeźwych kierujących  oraz kierującego znajdującego się pod działaniem alkoholu. Zatrzymano także dwóch mężczyzn, których obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów- w tym jednego dożywotnio. 

Funkcjonariusze zatrzymali jedno prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w miejscowości Mroczno. 

Policjanci pracowali przy jednym wypadku drogowym oraz dwóch kolizjach.

W sobotę w Wawrowicach kierujący motocyklem wykonując manewr skrętu w lewo przewrócił się bezpośrednio przed nadjeżdżające audi doprowadzając do zderzenia. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.