Szpitale w całej Polsce są w dramatycznej sytuacji. Brakuje środków ochrony osobistej, by skutecznie walczyć z epidemią koronawirusa. W sieci pojawiła się zbiórka dla nowomiejskiego szpitala. Utworzył ją dyrektor placówki Bogumił Kurowski.

Wpłat możecie dokonywać w linku poniżej:
https://zrzutka.pl/u2cpz5

Już wcześniej dyrektor sygnalizował, że są braki w środkach ochrony osobistej i sprzęcie. Mimo, że nasz szpital nie został przekształcony na zakaźny, to obsługuje mieszkańców i pacjentów, którzy w pierwszej kolejności zgłosiliby się do szpitala w Ostródzie. Stąd pilna potrzeba zakupu takich materiałów.


Nowomiejski szpital funkcjonuje z dwoma barierami dla pacjentów przed wejście do szpitala i przed ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Najważniejsze jest, by w tym okresie nie wpuścić osób z koronawirusem, ponieważ wiązałoby się to z wyłączeniem całej placówki na okres minimum dwóch tygodni.

Odradza się wizyty w poradniach specjalistycznych i pracowni endoskopowej, gdzie nie ma możliwości wstępnego wychwycenia pacjenta potencjalnie chorego na COVID-19.

Agencja Rezerw Materiałowych przekazała śladową ilość środków ochrony osobistej, dlatego też trwa zbiórka na zakup materiałów.

Obecna Epidemia wirusa Covid-19 zwanej koronawirusem rozprzestrzenia się zastraszającym tempie. Szpitale w Polsce potrzebują najbardziej materiałów ochrony osobistej. Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim potrzebuje pieniędzy m.in.: na maseczki chirurgiczne, kombinezony, przyłbice oraz środki dezynfekcyjne . Liczymy, że mieszkańcy powiatu nowomiejskiego i nie tylko, okażą wielkie serca. Dziękujemy za okazane wsparcie - czytamy w zbiórce utworzonej przez dyrektora szpitala.