Szokujące informacje docierają do nas z regionu. W gminie Olsztynek zatrzymano kobietę i dwóch mężczyzn w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na osobie nieletniej. Ich ofiarą miała paść 7-letnia dziewczynka.

W sobotę w godzinach wieczorno-nocnych policja otrzymała sygnał o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę nieletniej dziewczynki - informował w niedzielę PAP Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji. Dodał, że dziewczynka ma 7 lat.

W związku z tym zdarzeniem zatrzymano pijaną matkę 7-latki, która w momencie zatrzymania miała 3,5 promila alkoholu w organizmie oraz dwóch dorosłych mężczyzn, z których jeden także był pijany - miał 1,5 promila.

W tej sprawie wszczęte zostało śledztwo, ale z uwagi na delikatny charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki nie będziemy informować o szczegółach sprawy - dodał rzecznik policji.

Matka i dziadek z zarzutami
Gdy tylko zatrzymani wytrzeźwieli, odbyło się przesłuchanie. W poniedziałek 13 lipca śledczy z prokuratury rejonowej Olsztyn Południe prowadzili czynności wyjaśniające w tej sprawie, które pozwoliły postawić zarzuty.

Matka dziewczynki usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem, natomiast dziadek podejrzenia popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym i doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Przerażające jest to, że dziecko mogło być krzywdzone od 2017 roku, ale wymaga to dalszej weryfikacji. Drugi z mężczyzn, konkubent matki 7-latki, został przesłuchany w charakterze świadka.

Jak informuje prokuratura, zaplanowano kolejne czynności w tej sprawie, w tym przesłuchanie wielu osób. Prokurator stwierdził, że "w tej sprawie jest jeszcze wiele wątków do sprawdzenia".

Wobec matki i dziadka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. W opinii śledczych dziewczynka czuje się dobrze, trafiła do rodziny zastępczej.