Jeszcze do południa wydawało się, że wizyta Andrzeja Dudy w Nowym Mieście Lubawskim zostanie odwołana. Jednak późnym popołudniem Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że Prezydent RP odwiedzi nasze miasto. Znamy plan historycznej wizyty!

Do przyjazdu Andrzeja Dudy dojdzie, tak jak wcześniej informowaliśmy, 11 grudnia, czyli w przyszłą środę. Wizyta rozpocznie się o godz. 15:00 w fabryce MM Szynaka Interline. Głowa państwa weźmie udział w uroczystości otwarcia nowej hali produkcyjnej przy ul. Makuszyńskiego 5. W tym miejscu planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

O godz. 16:30 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców powiatu nowomiejskiego w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. Na halę będzie można wejść od godz. 15:00. W tym miejscu także planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

Jedyną niewiadomą dotyczącą wizyty jest przyjazd Prezydenta RP do sali sesyjnej Urzędu Miasta. Tam Andrzej Duda miał się spotkać z samorządowcami z naszego powiatu i nie tylko. Być może przesunięcie godzin wizyty sprawiło, że na takie spotkanie po prostu zabrakło czasu.

Bez wątpienia będzie to historyczne wydarzenie. Nigdy urzędujący Prezydent RP nie odwiedził naszego powiatu.