W niedzielę 15 września, podczas pikniku rowerowego w Radomnie, władze gminy Nowe Miasto Lubawskie wraz z zaproszonymi gośćmi otworzyły kolejny odcinek ścieżki rowerowej z Bratiana do Iławy. Niebawem na naszej stronie podsumowanie video z otwarcia, w tym fantastyczne ujęcia z drona!

W niedzielne popołudnie przy miejscu postojowym w Radomnie zjawiło się wielu rowerzystów a także mieszkańców gminy Nowe Miasto. Powodem było otwarcie 2,5 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z Bratiana do Iławy. Trasa biegnie między miejscowościami Radomno i Gryźliny. To kolejny etap inwestycji, gmina wybudowała już 9 kilometrów ścieżki, do granicy z powiatem iławskim pozostało około 2 kilometrów.

Trzeba przyznać, że inwestycja trafiła w gusta mieszkańców i nie tylko. Od początku roku licznik przejazdów w Bratianie wskazuje już ponad 55 tysięcy.

Wójt Tomasz Waruszewski podczas swojego przemówienia podkreślał, że liczy na ruch ze strony samorządów iławskich, by mieszkańcy naszego powiatu mogli dojechać ścieżką aż do Iławy. Obecna na otwarciu ścieżki Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa, dodała, że na najbliższe lata zaplanowano dużo środków unijnych na budowę dróg rowerowych i jest przekonana, że wkrótce Iława i Gmina Iława rozpoczną inwestycje po stronie powiatu iławskiego.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi odbył się piknik rowerowy. Frekwencja dopisała.

Zdjęcia z otwarcia na górze artykułu. Niedługo na naszym Facebook'u pojawi się film z oficjalnego otwarcia.