Alkohol i kluczyki wykluczone! Nie każdy reaguje, podejrzewając innego uczestnika ruchu o nietrzeźwość za kierownicą. Są jednak osoby, których postawa jest godna pochwały i naśladowania. To ludzie, którzy nie godzą się na obecność pijanych kierowców na drogach i na zagrożenie bezpieczeństwa jakie generują dla siebie i innych uczestników ruchu. Dzięki informacji o pijanym mężczyźnie za kierownicą, nowomiejscy policjanci zatrzymali 52-latka, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj ok. godz. 17:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Mroczno 52-letni kierujący audi znajduje się pod działaniem alkoholu. Na miejsce interwencji pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 52-latek ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 

Podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się jeszcze, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Teraz mieszkaniec gminy Grodziczno ponownie stanie przed sądem

Przypominamy! 

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.