Niemiecka chemia gospodarcza już dawno zagościła w domach Polaków i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała się zmienić. Wiadomo, że do Polski sprowadza się z Niemiec około 150 tysięcy ton chemii gospodarczej każdego roku, a ma ona wartość ponad 1,5 mld zł! A do tego jeszcze dochodzi spora ilość chemii sprzedawanej na różnego rodzaju bazarach, „z ciężarówki” i ilość tą trudno dokładnie oszacować. Skąd więc taka popularność niemieckiej chemii gospodarczej, na czele z proszkami do prania?

Różnice w składzie

Niemieckie proszki do prania, a także inne środki piorące takie jak żele, płyny i kapsułki do prania, cieszą się największą popularnością. Nie ma wątpliwości co do tego, że skład poszczególnych produktów, nawet tych samych marek z polskich i niemieckich sklepów różnią się składem. Z czego to wynika?

Przyzwyczajenia

Okazuje się, że zmieniony skład to nie złośliwość producentów lub chęć wysłania na polski, w domyśle biedniejszy rynek, gorszych jakościowo produktów, lecz próba dostosowania produktu do wymogów rynku zbytu. I tak dla producentów oczywiste wydaje się, że Niemcy jako naród znany ze skrupulatności i przestrzegania zasad, będzie dokładnie odmierzać ilość detergentu, będzie przestrzegał zaleceń producentów pralek oraz producentów odzieży. Dlatego do niemieckiej pralki trafi odpowiednia ilość prania i detergentu, a program i temperatura prania zostaną optymalnie dostosowane do wkładu pralki. Z kolei Polacy dozują detergent „na oko” i często nie stosują zasad dbałości o odzież. W dodatku według badań producentów środków piorących Niemcy piorą częściej, przez co ubrania są mniej zabrudzone

Chemia gospodarcza hurtownia b2b.europedg.pl

Niemieckie proszki są wydajniejsze

To wszystko sprawia, że detergenty produkowane na rynek niemiecki są bardziej skoncentrowane, wydajne, lepiej chronią tkaniny i ich kolory. Wiele osób zwraca też uwagę na ładniejszy zapach. Jeśli więc doznania zapachowe, miękkość tkanin i ich nieskazitelny kolor jest dla Was ważny, to wybierzcie niemieckie proszki do prania lub inne środki piorące.

Poza proszkami do prania warto szukać niemieckich żelów i płynów do prania, kapsułek i tabletek do prania, płynów do płukania, odplamiaczy i perełek zapachowych do prania. Bardzo dobrze są też tabletki do czyszczenia pralki, które usuwają resztki detergentów i odkamieniają urządzenie.

Placebo?

Oczywiście jak w przypadku wszystkich produktów, są między nimi znaczne różnice. Dlatego też oprócz tego, że wybieramy niemiecką markę, należy zwracać uwagę na skład produktu, ponieważ tylko on zagwarantuje najwyższą jakość i spełnienie oczekiwań. W innym wypadku proszek nie będzie się różnił od innych dostępnych na naszym rynku. Warto też kupować detergenty do prania u sprawdzonych dystrybutorów, którzy dostarczają oryginalne produkty z Niemiec. Dobrym przykładem jest chociażby hurtownia chemii niemieckiej b2b.europedg. Postępując w ten sposób zyskamy pewność, że w naszych domach będziemy mogli korzystać z najlepszych produktów o potwierdzonej jakości.