Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mieszkańców miasta, którzy znęcali się nad rodziną. 39-latek otrzymał dozór policyjny a także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną osobą. Z kolei agresywny 42-latek, który już wcześniej był skazany wyrokiem za przestępstwo znęcania na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem trafił do zakładu karnego.

W niedzielę nowomiejscy policjanci interweniowali w związku z przemocą domową w jednej z rodzin na terenie miasta. Funkcjonariusze szybko odizolowali sprawcę interwencji od rodziny nad którą się znęcał. Nie był to pierwszy taki przypadek. 42-latek był już skazany wcześniej za przestępstwo znęcania się nad swoim ojcem i otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat. Mężczyzna jednak nie wywiązał się obowiązków nałożonych na niego przez sąd. Po policyjnej interwencji założono w rodzinie kolejną Niebieską Kartę. Podczas posiedzenia sąd odwiesił warunkowo zawieszoną karę i zarządził bezwzględne jej wykonanie. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi teraz w Zakładzie Karnym.

 

Dzień później, w poniedziałek nowomiejscy policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę interwencji domowej w Nowym Mieście Lubawskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swojej partnerce oraz ją popychał. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.


Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Mężczyzna otrzymał także zakaz bezpośredniego kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Obu sprawcom znęcania zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pobawienia wolności do lat 5.