Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim uroczyście obchodzili 98-lecie polskiej Policji. Była to doskonała okazja, by docenić trud wkładany każdego dnia w pracę, mundurowych i pracowników cywilnych komendy, a także wręczyć awanse oraz odznaczenia tym najbardziej zasłużonym. Obchody święta tradycyjnie już rozpoczęły się mszą świętą w bazylice pod wezwaniem Św. Tomasza, następnie policjanci, pracownicy i zaproszeni goście udali się do Urzędu Miasta.

W tym roku przypada 98 rocznica powołania Policji Państwowej. Właśnie dziś nowomiejscy policjanci i pracownicy cywilni obchodzili swoje święto. To doskonała okazja do awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują.


 

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice pod wezwaniem św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim. Mszę w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił kapelan nowomiejskich stróżów prawa - ks. Zbigniew Markowski. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta.


 

Wśród zaproszonych gości znalazł się p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Edward Szydłowski, przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu nowomiejskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z nowomiejską policją.


 

Podczas swojego święta 16 osób otrzymało akty mianowania na wyższy stopień policyjny. Odznaczeniem "Zasłużony Policjant" została wyróżniona nadkom. Adriana Czyżewska.


 

Święto Policji to także doskonały moment by uhonorować tych, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa wśród społeczeństwa oraz wspierają rozwój i współpracę z Policją. Medalem "Za zasługi dla Policji" wyróżniony został Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski.


 

Na ręce komendanta spłynęły także życzenia i gratulacje od zaproszonych gości dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.


 

Po zakończeniu uroczystości delegacja mundurowych złożyła znicze w miejscach upamiętniających poległych policjantów.