O piątku w całym kraju rozpoczęły się wakacje. Pomimo dużego natężenia ruchu pierwszy weekend letniego wypoczynku na naszych drogach był bezpieczny. W tym czasie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, pracowali tylko przy kilku niegroźnych kolizjach. Wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego rowerzystę i dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Miniony weekend na naszych drogach pomimo dużego natężenia ruchu pojazdów związanego z wyjazdami wakacyjnymi podsumować można jako bezpieczny. Na naszym terenie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego tylko 5 niegroźnych kolizji. 

W sobotę około godz. 16:45 w Montowie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniemu mieszkańcowi gminy Płośnica prawo jazdy. Mężczyzna wzbogacił się także o 10 puntów karnych.

Podobny los spotkał w niedzielę około godz. 8:45 kierującego oplem vivaro. Policyjny pomiar prędkości, który dokonywali w Brzoziu Lubawskim funkcjonariusze wykazał, że 37-letni mieszkaniec gminy Ostróda kierujący miał na liczniku auta 105 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h. 

W niedzielę ok. godz. 14:00 w Tereszewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 53-latem miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.