Mała Sylwestrowa imprezka w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. W oczekiwaniu na Nowy Roku, osoby bawiące się kilkanaście metrów od swojego domu nie przeczuwały nawet, że ich dom może zostać w tym czasie okradziony.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w Sylwestra 2020 roku. Złodziej najpierw sforsował żaluzję zewnętrzną i po czym perfekcyjnymi odwiertem otworzył balkonowe drzwi. Mimo tego, że mieszkańcy domu bawili się kilkanaście metrów dalej w ogrodzie zimowym i co kilkanaście minut wchodzili do domu nie zauważyli złodzieja. Mało tego dla przezorności po każdej wizycie w domu zamykali drzwi na klucz. Zamiast wystrzału szampanowych korków popłynęły łzy.
Przestępca wyniósł z domu sejf oraz biżuterię. Łączne straty właściciele oszacowano na około 100 000zł.

Jako, że nie jest to pierwsze włamanie w tej okolicy, poszkodowani zwrócili się o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego. Jego agenci od razu rozpoczęli działania na terenie Nowego Miasta Lubawskiego i okolicach by wyjaśnić tą zuchwałą kradzież.
W dniu 12.01.20021 o godzinie 14:00 w Nowym Mieście Lubawskim w hotelu Tiffany mieszczącym się przy ulicy 3 Maja 18 , Krzysztof Rutkowski organizuje spotkanie dla dziennikarzy podczas którego przedstawi kulisy tego zdarzenia. Na konferencji zostanie również poruszony temat z Ostródy gdzie w wyniku włamania na wewnętrzny serwer firmy został wymuszony wysoki okup.