Nowomiejscy policjanci wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie naszego powiatu. W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2019” rozmawiają z nimi na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Wakacje to czas beztroski, zabawy i zasłużonego relaksu. Policjanci wraz ze strażakami i pracownikiem sanepidu w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2019” oraz ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie tylko patrolują i kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i dorosłych ale również spotykają się z najmłodszymi, aby porozmawiać z nimi i zadbać o ich bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W ubiegłym tygodniu takie spotkania odbyły się w Harcerskiej Bazie Obozowej w Gaju oraz w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie. Policjantka z nowomiejskiej komendy wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkała się także z dziećmi w Ośrodku Wypoczynkowym „Hartek” w Ostaszewie a dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego odwiedził młodych piłkarzy aktywnie wypoczywających na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tematem wiodącym spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo: bezpieczne zachowania na drodze, w domu, nad wodą i w lesie.  Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się na powietrzu ale także przebywając w domu. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały również zasady i procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Spotkania oraz rozmowy z dziećmi i młodzieżą podczas wakacji są jednym z priorytetów Policji ponieważ pozwalają one zapobiegać zdarzeniom. Także dzieci i młodzież cenią takie spotkania, są podczas nich bardzo aktywni i zadają wiele pytań.

W trakcie trwających wakacji nowomiejscy policjanci nadal będą spotykali się z uczestnikami zorganizowanych wypoczynków, by przypominać im, aby w tym szczególnym okresie jakim są właśnie wakacje nie zapominali o zdrowym rozsądku, rozwadze i wyobraźni.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie