Na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski przyjechała z 7. wynikiem w rankingu sezonu. Jednak ambitna walka pozwoliła Agacie Kołeckiej z Biskupca stanąć na najniższym stopniu podium w biegu na 800 m! Wynik zagwarantował Agacie miejsce w Reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz U23, który już w ten weekend odbędzie się w Krakowie.

22-letnia mieszkanka Biskupca osiągnęła wynik 2:09:23, co jest jej najlepszym rezultatem w sezonie (rekord życiowy: 2:08.99). Podczas MMP rozegrane zostały dwa biegi na 800 m. Bieg, w którym startowała Agata był teoretycznie mocniejszy i wiadomo było, że to raczej w tym biegu zostaną rozdane medale. Specjalnie dla Nowe Miasto dla Was, młoda lekkoatletka skomentowała swój występ w Sieradzu.

Na mistrzostwa przyjechałam z 7. wynikiem w rankingu sezonu, jednak nie ukrywam, że od początku interesowało mnie podium - mówi w rozmowie z nami zdobywczyni brązowego medalu MMP. - Każde 100m biegu było dokładnie przemyślane, wiedziałam na ile biec pierwsze koło. Utrzymywałam tempo i podejmowałam szybkie decyzje, kiedy wyprzedzać i atakować. Dobiegłam 3 z wynikiem 2:09:23, co jest moim najlepszym wynikiem w sezonie. Drugi bieg okazał się być słabszy, więc ostatecznie zdobyłam brązowy medal.

Reprezentantka AZS-AWF Warszawa szykuje się teraz do Międzynarodowego Meczu U23 w Krakowie. Świetny występ w Sieradzu dał jej powołanie do Reprezentacji Polski. Gratulujemy!

Zdjęcia: Agata Kołecka na podium i z trenerem.