Mieszkaniec powiatu brodnickiego stracił na kilka miesięcy uprawnienie do kierowania pojazdami. Przyczyną była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał samochodem marki Mitsubishi na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku z prędkością 112 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca ukarany został również mandatem i punktami karnymi.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, ok godz. 15:35 na drodze krajowej w miejscowości Kurzętnik. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji dokonywali tam pomiaru prędkości pojazdów. Znajduje się tam miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mitsubishi, które jechało z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 112 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 49-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu brodnickiego także prawo jazdy.

W tym miejscu przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą rzetelnie i czytelnie zidentyfikować i przedstawić zagrożenia np. dotyczące przekraczania prędkości, a następnie poinformować instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Mapie można odpowiednio zadaniować policjantów. Działania policjantów i ujawniony przypadek rażącego przekroczenia prędkości potwierdziły skuteczność tego narzędzia.