Na wniosek policjantów Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w stosunku do 33- letniego mieszkańca miasta, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna będzie musiał 3 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę m.in. do opuszczenia wspólnego mieszkania.

W minioną sobotę (1 grudnia) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał małżonkę. Mężczyzna stosował też wobec niej przemoc fizyczną uderzając i dusząc a także groził jej pozbawieniem życia i zdrowia.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad bliską osobą. Ponadto policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Mężczyzna będzie musiał 3 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę do opuszczenia wspólnego mieszkania, zakazał mu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz zobowiązał do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Przypominamy:

Znęcanie się jest przestępstwem, za które może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.