Rekordy zakażeń w Polsce - te dane nie biorą się znikąd... W te dane są wpisane zakażenia również z naszego powiatu, a tych z każdym dniem przybywa. Wśród osób zakażonych są również przypadki wśród personelu medycznego.

Na oficjalnej stronie stronie nowomiejskiego szpitala widnieje następujący komunikat:

Uprzejmie informuję, że od dnia 4 listopada 2020 r. do odwołania, z powodu wystąpienia zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego wstrzymuje się przyjęcia pacjentów na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim sp. z o. o.
Ze względu na brak możliwości zapewnienia ciągłości pracy oddziału dziecięcego przez lekarzy pediatrów, którzy jednocześnie sprawują merytoryczną opiekę lekarską nad noworodkami w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Rooming-in, od dnia  4 listopada 2020 r. do odwołania zawiesza się również przyjęcia pacjentek do porodu w tym oddziale. W zakresie realizacji świadczeń ginekologicznych oddział świadczy usługi w normalnym trybie.

Jednocześnie informuję, że poprosiłem dyrektorów szpitali w Brodnicy, Iławie i Działdowie
o przyjmowanie pacjentów w ww. zakresach z Powiatu Nowomiejskiego zgłaszających się do ich placówek.

Od dnia 26 października 2020r do odwołania w związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u 2 pacjentów Oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim, wstrzymujemy przyjęcia pacjentów do oddziału chirurgii ogólnej.

 

Dbajmy o siebie i zostańmy w domu jeśli to możliwe.