Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóch mężczyznom w wieku 22 i 33 lat przy których dzielnicowi z Biskupca zabezpieczyli narkotyki. Po interwencji policjantów mężczyźni usłyszeli zarzuty. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W miniony czwartek (18.02.21r.) ok godz. 16:45 w Krotoszynach dzielnicowi zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który stał obok zaparkowanego audi. Podczas kontroli osobistej i przeszukania przeprowadzonego u 22-latka policjanci znaleźli foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany. Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów, że zabezpieczona substancja w ilości ponad 37 gram to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

 

Dzień później, w piątek ok. godz. 19:20 w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca tej gminy, który także posiadał przy sobie substancje psychotropową w postaci amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut.

 

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.