Ubiegający się o reelekcję Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Brodnicę. Głowa państwa wręczyła awanse generalskie w 4 Pułku Chemicznym. Przed wjazdem na teren wojskowy czekała na Dudę grupa zwolenników.

Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował dwóch oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie. Na stopień generała broni mianowany został generał dywizji Krzysztof Król – Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Natomiast na stopień generała brygady mianowany został pułkownik Jarosław Stocki – Szef Zarządu Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

– Wręczamy dziś nominację generalską dla Pana generała Krzysztofa Króla, któremu powierzamy w tym samym momencie niezwykle ważne zadanie reprezentowania nas, kandydowanie na szefa sztabu Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum – podkreślił Prezydent.

Mówiąc o Jarosławie Stockim, Andrzej Duda zaznaczył, że nominacja dla niego to wyraz wdzięczności za dotychczasową służbę dla ojczyzny. – To wyraz wdzięczności dla Pana za to, w jaki sposób prowadzi Pan sprawy w tej chwili wojsk chemicznych i sprawy związane z obroną przed bronią masowego rażenia. Ale to także wyraz podziękowania za służbę jaką Pańscy żołnierze – żołnierze wojsk chemicznych teraz wykonali, podczas pandemii koronawirusa – mówił.

Akty mianowania zostały wręczone podczas uroczystości w 4. Pułku Chemicznym w Brodnicy. Prezydentowi towarzyszył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
Poniżej zapis relacji na żywo z całej uroczystości, w tym przemówienie prezydenta i przemówienie szefa MON.

Przed wjazdem na teren wojskowy na Andrzeja Dudę czekała grupa zwolenników. Prezydent zatrzymał się na chwilę wyjeżdżając z Pułku i porozmawiał z mieszkańcami. Zapis relacji na żywo z tego wydarzenia także poniżej.