Już dziś poznamy na konferencji prasowej harmonogram odmrażania gospodarki w Polsce.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, że w pierwszej kolejności rząd przywróci edukację i otworzy szkoły w województwach, które nadal uczą się zdalnie: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i łódzkim. Luzowanie obostrzeń prawdopodobnie rozpocznie się po weekendzie majowym, rząd chce poczekać z luzowaniem obostrzeń na dane z majówki.  Najprawdopodobniej otwieranie gospodarki rozpocznie się od następnego weekendu maja czyli 8-9 maja. Co się otworzy? Na początku możemy spodziewać się otworzenia galerii handlowych, a także sklepów budowlanych. Z początkiem maja możemy się też spodziewać o luzowania obostrzeń w sporcie. Prawdopodobnie nastąpi poszerzenie liczby osób mogących jednocześnie uprawiać sport na świeżym powietrzu- wzrośnie ona z  25 do 50 osób. Dodatkowo można  będzie się spodziewać otwarcia basenów i sal gimnastycznych, przynajmniej dla dzieci i młodzieży szkolnej. Na początku maja ma też wrócić kultura - czyli kina, teatry i muzea.

W połowie maja prawdopodobnie nastąpi  również luzowanie obostrzeń w branży gastronomicznej.  Będziemy wtedy mogli usiąść w restauracyjnym ogródku i zjeść ulubioną potrawę, oczywiście uwzględniając wszystkie obostrzenia sanitarne.

Na samym końcu zostanie odmrożona branża fitness. Pod koniec maja możemy spodziewać się, że wróci możliwość korzystania z siłowni. Ale na razie są to niepotwierdzone dane. Na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ma podać dokładny harmonogram oraz warunki odmrażania Polskiej gospodarki.

To oczywiście jak na razie nieoficjalne informacje, natomiast cały harmonogram luzowania obostrzeń będzie dostępny na naszych portalach.