Mnóstwo pytań kierujecie do swoich gmin w związku z nowymi zasadami odbioru odpadów. Gmina Nowe Miasto Lubawskie wystosowała specjalny komunikat, w którym informuje o "stanie przejściowym". Co to oznacza?

Komunikat władz gminy Nowe Miasto Lubawskie:

Szanowni Mieszkańcy,
 
w odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące sytuacji, gdy nastąpił już zgodnie z harmonogramem ostatni w miesiącu maju odbiór odpadów i operator nie pozostawił w miejscu odbioru worków, czy też (w zasobach wielolokalowych) pojemników przeznaczonych na segregację odpadów, uprzejmie wyjaśniamy, że przyjęty został duży margines tolerancji jeśli chodzi o pierwszy odbiór odpadów komunalnych według  harmonogramów obowiązujących od 1 czerwca 2020 roku. 
 
Nie przewiduje się żadnych restrykcji z powodu nieprawidłowego segregowania, wynikającego z pozostałości odpadów z miesiąca maja i z pierwszych dni miesiąca czerwca. Za stan przejściowy uznajemy czas pomiędzy ostatnim majowym odbiorem a pierwszym odbiorem czerwcowym. Okres prawidłowej segregacji nastąpi w czasie, kiedy wszystkie posesje domków prywatnych, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni zostaną zaopatrzone w pojemniki i worki przeznaczone do segregacji.