Poznaliśmy dokładne powody opóźnień związanych z budową nowomiejskiej obwodnicy. Ministerstwo Infrastruktury planuje bowiem kolejną, wielką inwestycję w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego i obecnie urzędnicy są na etapie pozyskiwania niezbędnych pozwoleń. Informacji na temat nowych planów udzielił nam jeden z pracowników ministerstwa.

- Opóźnienia z budową obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego nie są związane z pozyskaniem pozwoleń wodnoprawnych. Ministerstwo zwleka z przekazaniem informacji nt. nowej inwestycji, którą planuje zlokalizować wzdłuż obwodnicy - informuje anonimowy przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury. - Do 2024 roku na terenach przylegających do obwodnicy powstanie regionalny port lotniczy, niemal bliźniaczo podobny do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Lotnisko w Nowym Mieście Lubawskim? Brzmi niewiarygodnie? Inwestor, czyli Ministerstwo Infrastruktury porozumiało się w tej sprawie z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Koszt budowy portu lotniczego wyniesie blisko 400 mln złotych, a część środków na realizację inwestycji będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Na oficjalne pytanie dotyczące planowanej inwestycji Ministerstwo Infrastruktury jeszcze nam nie odpowiedziało. Jednak wiemy, że urzędnicy są obecnie na etapie pozyskiwania niezbędnych pozwoleń do realizacji inwestycji, a umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Zainteresowanie nowomiejskim lotniskiem wśród przewoźników jest spore. Irlandzki Ryanair planuje uruchomić połączenia do Londynu, Berlina czy Amsterdamu, a węgierski Wizzair zapowiada połączenia do Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej.

O kolejnych krokach w sprawie budowy lotniska poinformujemy niebawem....

Życzymy Wam udanego Prima Aprilis! :)